Betis nanio treći ovosezonski poraz Real Madridu

25.11.2012. u 00:01
84
23
84
Real Madrid izgubio je po treći put u ovoj sezoni. Ovaj put Betis ih je na svom terenu pobijedio sa 1:0. Prethodno su izgubili od Levantea i Seville.
Jedini gol u večerašnjoj utakmici postigao je Benat Etxebarria u 17. minuti susreta. Igrači Josea Mourinha imali su mnogo prilika za postizanje gola, ali jednostavno nisu uspjeli zatresti mrežu Andalužana koji su u prošlom kolu poraženi od gradskog rivala Seville.

Mourinho je početkom drugog poluvremena odlučio u igru ubaciti Kaku i Luku Modrića, dok su igru napustili večeras veoma slabi Sami Khedira i Mesut Ozil. Međutim, ni ova dvojica nisu bila nešto bolja.

Treba napomenuti da je sudija Gil Manzano poništio regularan gol Karima Benzeme u ranom dijelu drugog poluvremena zbog nepostojećeg ofsajda.

Barcelona će sutra protiv Levantea imati priliku da se Realu odmakne na 11 bodova što bi moglo značiti i kraj utrke za prvaka Španije u ovoj sezoni.