Španska Primera
0

FOTO+VIDEO / Betis namučio Barçu, ali ostao bez nagrade

(Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone prvi su put ove sezone primili gol, tačnije odmah dva, na svom Nou Campu, ali nisu to na kraju skupo platili. Pobijedili su Betis s 4-2 u posljednjoj utakmici 19. kola španskog prvenstva.

Ušla je Guardiolina ekipa u nedjeljni dvoboj sa savršenom gol-razlikom 39-0 pred svojim navijačima ove sezone, a priča se za Katalonce počela odvijati na najbolji mogući način kada je Xavi u svome jubilarnom 400. ligaškom nastupu zabio već u desetoj minuti nakon što je prethodno Cesc Fabregas pogodio prečku.

Samo dvije minute kasnije već je bilo 2-0 - strijelac je bio Lionel Messi nakon izvrsnog pasa Alexisa Sancheza. Činilo se tada da je na pomolu novo klasično "razbijanje" suparnika u Barceloninom stilu, ali stvari su krenule drugim smjerom. Ruben Castro ostat će upamćen kao prvi igrač koji je ove sezone matirao Victora Valdesa na njegovom terenu nakon što je uspješno izbjegao ofsajd.

U sedmoj minuti nastavka Roque Santa Cruz je pokrenuo akciju Betisa, gurnuo loptu ka Castru na lijevom krilu, a ovaj ju je vratio Paragvajcu koji s ruba šesnaesterca sjajnim udarcem uspijeva donijeti izjednačenje Andalužanima.

Unatoč hrabroj igri, Betis na kraju ipak nije dočekao nagradu. Barcelona je radila konstantan pritisak na vrata gostiju kojima su kola krenula nizbrdo kad je u 71. minuti drugi žuti karton dobio Mario. Samo četiri minute kasnije Xavi je u svome stilu podvalio loptu Sanchezu koji je vratio prednost Barceloni. Do kraja je pobjedu Katalonaca povećao Messi pogotkom s bijele tačke nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Josea Antonija Dorada.

Messiju je to bio 19. ligaški pogodak ove sezone. Barcelona se, pak, vratila na pet bodova minusa u odnosu na vodeći Real Madrid kod kojeg gostuje u srijedu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja

Spomenimo još da je Sporting kod kuće svladao Malagu s 2-1 pogotkom Oscara Treja u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Primera, 19. kolo: Barcelona – Betis 4-2 (Xavi 10, Messi 12, 86 - 11m, Sanchez 75 / Castro 32, Santa Cruz 52) Sporting – Malaga 2-1 (Galvez 36, Trejo 90+1 / Van Nistelrooy 87) Osasuna – Racing Santander 0-2 (Stuani 38-11m, 71-11m) Athletic Bilbao – Levante 3-0 (Amorebieta 11, Llorente 41, San Jose 89)

1.  Real Madrid 	18	15	1	2	63-17	+46	46

2.  Barcelona		18	12	5	1	55-11	+44	41

3.  Valencia 		18	10	4	4	28-19	+9	34

4.  Levante 		18	9	3	6	25-22	+3	30

5.  Athletic 		18	6	8	4	26-19	+7	26

6.  Osasuna		18	6	8	4	21-30	-9	26

7.  Sevilla 		18	6	7	5	19-19	0	25

8.  Málaga 		18	7	4	7	21-24	-3	25