Poraz od West Hama
0

Begović primio dva gola, Portsmouth posljednji

Sarajevo-x.com
Utakmica engleskog Premiershipa između West Hama i Portsmoutha za koji brani naš reprezentativac Asmir Begović završena je pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Diamanti u 22. minuti sa bijele tačke. Tačku na i stavio je Kovač golom u 89. minuti utakmice otklonivši sve sumnje o pobjedniku susreta.

Pobjedom u 19. kolu "čekićari" su ulogu fenjeraša prepustili gostima koji će Novu godinu dočekati kao posljednjeplasirana ekipa.

Begović je svih 90 minuta utakmice proveo na golu Porstmoutha. Iako je nekoliko posljednjih kola u odličnoj formi, jasno je da njegovi saigrači nisu dovoljno kvalitetni, pa je Begović i u ovoj utakmici morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Ipak raduje dobra forma reprezentativnog golmana koji je učvrstio svoju poziciju na golu svog tima, pa će se prvom golmanu Davidu Jamesu biti teško vratiti na mjesto između stativa. Sigurno je da će Asmirovim odbranama biti zadovoljan i novi selektor reprezentacije BiH, Safet Sušić.