80

Beganović, Mujagić i Hadžiahmetović donijeli pobjedu Željezničaru

(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
Željezničar je savladao Vitez s 3:0 u okviru 18. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Plavi su imali mnogo više od igre, no na prvu pravu priliku čekalo se 24 minuta, kada Blagojević šutira glavom preko gola gostiju. Minutu poslije Beganović je oprobao udarac, no lopta je otišla pored gola.

Tiago je u 32. minuti šutirao glavom, no ni on nije bio precizan. Osam minuta poslije Željin Brazilac šutira, no Tirić sjajno brani njegov udarac.

Minutu poslije ponovo je Tiago u centru pažnje, sjajno je driblao, a potom asistirao Hadžiahmetoviću koji pogađa stativu.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Kosorić, no Tirić brani i njegov udarac i na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Odmah na početku drugog poluvremena Željezničar je došao u vodstvo. Igrao se 47. minut kada je Beganović konačno savladao Tirića.

Strijelac vodećeg gola je samo tri minuta poslije ponovo pokušao ugroziti Tirićev gol, no nije bio precizan.

Gosti su od 69. minute ostali sa igračem manje kada je Barišić dobio direktan crveni karton zbog udaranja Mujagića.

U 73. minuti Memija je izašao sam pred Tirića, a golman Viteza mu fantastično brani udarac.

Dvije minute poslije Mladenović je sjajno prošao dvojicu gostujućih igrača, asistirao Mujagiću koji pogađa za 2:0.

Osamnaestogodišnji Kemal Osmanković je debitovao za Želju, kada je u 83. minuti zamijenio Enisa Sadikovića.

Tiago je u prvoj minuti sudijske nadoknade sjajno šutirao, ali je Tirić ponovo uspješno intervenisao.

U 93. minuti Tirić je ipak treći put savladan, a strijelac je bio Hadžiahmetović.