Baždarević izbacio Spahića iz francuskog Kupa

23.1.2010. u 17:50
0
3
0
Kup Francuske donio je zanimljiv dvoboj između Grenoblea kojeg vodi naš stručnjak Mehmed Baždarević i Montpelliera čije boje brani kapiten naše najbolje fudbalske selekcije, Emir Spahić.
U izuzetno zanimljivom susretu koji je riješen tek nakon produžetaka uspješniji je bio Grenoble koji je slavio konačnim rezultatom 3:2.

Gosti su poveli u 41. minuti nakon što je Montano realizovao udarac sa bijele tačke. Ipak, njihovo slavlje nije dugo trajalo. Nakon samo četiri minute Grenoble je izjednačio pogotkom Matsuia. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

U 85. minuti utakmice Ljuboja je svojim golom preokrenuo rezultat postigavši gol koji je domaćine vodio među 16. najboljih timova u najmasovnijem francuskom takmičenju. Da tako nisu mislili igrači Montpelliera pokazao je Ait Fana koji je postigao gol u narednom napadu i tako utakmicu odveo u produžetke.

Iscrprljujući nastavak susreta donio je radost Baždarevićevom timu koji je preko Akroura u 104. minuti došao do gola za pobjedu i prolaz u nastavak takmičenja.

Sigurno je da će ova pobjeda dobro doći Baždareviću kako bi podigao moral svom timu koji čvrsto drži posljednje mjesto na tabeli francuskog prvenstva. Nakon ispadanja iz Kupa, Montpellier se može u potpunosti okrenuti nacionalnom prvenstvu i nastavku borbe za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.