1

Bayern zabilježio 1000. pobjedu u Bundesligi, nevjerovatan meč između Bayera i Stuttgarta

(Foto: EPA)
Bayern je nastavio s dominacijom i u desetom kolu Bundeslige i došao do velikog jubileja, a nevjerovatan meč sa sedam golova u drugom poluvremenu odigrali su Bayer i Stuttgart.

U Minhenu aktuelni prvak je dočekao Köln i sa 4:0 ih ispratio kiući. Strijelci za bavarski klub su bili Robben (35.), Vidal (40.), Lewandowski (62.) i Müller (77., penal). Ovo je Bayernu bila 1000. pobjeda u historiji Bundeslige.

Na BayAreni Bayer je dočekao Stuttgart. Nakon prvih 45 minuta igre mreže su mirovale, ali je u drugom dijelu susreta viđeno čak sedam golova. Gosti su poveli sa 2:0 pogocima Harnika (50.) i Didavija (54.), a rezultat je smanjio Bellarabi (57.). Gosti su u 60. minuti poveli sa 3:1 preko Ruppa i činilo se da će tri boda otići u Stuttgart.

No, Boenisch (70.), Chicharito (71.) i Mehmedi (89.) donose veliki preokret i trijumf za domaćina.

Toni Šunjić odigrao je cijeli susret za Stuttgart, a dobio je žuti karton u 45. minuti.

Wolfsburg je pogotkom Caligurija iz 78. minute slavio na gostovanju kod Darmstadta. Mario Vrančić je presjedio na klupi domaće ekipe čitav meč.

Eintracht je slavio u gostima kod Hannovera. Domaćin je poveo u 51. minuti preko Klausa, no onda Stendera golovima u 57. i 65. minuti donosi preokret.

Werder je nadigrao Mainz na gostovanju sa 3:1. Sve jebilo riješeno na poluvremenu, kada su gosti vodili s 3:0 (Ujah 39., 44., Bartels 45+3.), a počasni pogodak za domaćina postigao je Muto u 90. minuti.

Rezultati desetog kola Bundeslige: Bayern - Köln 4:0, Bayer - Stuttgart 4:3, Darmstadt - Wolfsburg 0:1, Hannover - Eintracht 1:2, Mainz - Werder 1:3. Danas igraju Ingolstadt - Hertha (18.30).