0

Bayern slavi titulu, Spahić i Leverkusen u kvalifikacijama za Ligu prvaka

FENA
Nogometaši Bayerna minimalnom pobjedom nad Stuttgartom proslavili su naslov prvaka Njemačke.

Bayern je u posljednjem kolu u Münchenu slavio s 1:0 pogotkom Claudija Pizarra u finišu utakmice.

U dresu Stuttgarta do 65. minute igrao je bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Bayern će u narednoj sezoni igrati u Ligi prvaka zajedno s Borussijom Dortmund i Schalkeom, koji su u 34. kolu slavili ubjedljive pobjede.

Borussia je sa 4:0 u gostima slavila nad Herthom, a sa dva postignuta gola od dresa ekipa iz Dortmunda oprostio se Robert Lewandowski koji će od naredne sezone igrati za Bayern. Lewandowski je zatresao mrežu u 41. i 81. minuti, a u strijelce su se upisali i Miloš Jojić (44.) i Henrik Mkhitaryan (82.).

Schalke, za koji je cijelu utakmicu odigrao bh. reprezentativac Sead Kolašinac, u Gelsenkirchenu je pobijedio Nürnberg sa 4:1. Golove za domaći tim postigli su Joel Matip (6.), Roman Neustaedter (45.), Julian Draxler (76.) i Chinedu Obasi (90.), dok je strijelac za Nürnberg, koji seli u niži rang, bio Josip Drmić (90.).

Ovom pobjedom Schalke je zadržao treće mjesto s tri boda prednosti nad Bayer Leverkusenom, koji je slavio protiv Werdera sa 2:1. Gosti iz Bremena poveli su golom Theodora Gebre Selassija u 21. minuti. Izjednačio je Ömer Toprak (34.), a pobjedu Bayeru je donio Heung-Min Son (54.).

Bayer, za koji je cijelu utakmicu igrao Emir Spahić, osvojio je četvrto mjesto i nastupit će u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Hoffenheim je s 3:1 savladao Braunschweig koji će naredne sezone igrati u drugoj ligi. Strijelci za Hoffenheim bili su Sebastian Rudy (15.), Roberto Firmino (65.) i Kevin Volland (70.), dok je jedini pogodak za goste postigao Jan Hochscheidt (88.).

U dresu Hoffenheima do 77. minute igrao je Sejad Salihović, a kod Braunschweiga do 73. minute Ermin Bičakčić.

Hamburger je poražen od Mainza sa 3:2, ali je zahvaljujući porazima konkurenata zadržao 16. poziciju i igrat će play-off za opstanak.

Rezultati posljednjeg, 34. kola:

Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:1

Bayer Leverkusen - Werder Bremen 2:1 Bayern München - VfB Stuttgart 1:0 Hannover - Freiburg 3:2 Hertha Berlin - Borussia Dortmund 0:4 Hoffenheim - Braunschweig 3:1 Mainz - Hamburger SV 3:2 Schalke - Nürnberg 4:1 Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 3:1

1. Bayern München 34 29 3 2 94:23 90
  2. Borussia Dortmund 34 22 5 7 80:38 71
  3. Schalke 34 19 7 8 63:43 64
  4. Bayer Leverkusen 34 19 4 11 60:41 61
  5. Wolfsburg 34 18 6 10 63:50 60
  6. Borussia Mönchengladbach 34 16 7 11 59:43 55
  7. Mainz 34 16 5 13 52:54 53
  8. Augsburg 34 15 7 12 47:47 52