13

Bayern pobijedio Borussiju Dortmund u velikom derbiju Bundeslige

(Foto: EPA)
Veliki derbi Bundeslige između Borussije Dortmund i Bayerna iz Munchena igran na Westfalen stadionu u Dortmundu pripao je gostujućem timu.

Bavarci su ostvarili trijumf rezultatom 1:0, a čovjek odluke bio je nekadašnji ljubimac navijača Borussije Robert Lewandowski.

U 36. minuti Lewandowski je u gol priliku gurnuo Mullera, ovaj je šutirao, golman domaćina Weidenfeller loptu odbio tačno na glavu snalažljivog Poljaka koji ju je sproveo u mrežu za 1:0.

Milioneri su nakon toga tražili izjednačenje, ali bezuspješno. Najbliži pogotku bio je Marco Reus u 60. minuti, ali je iz izgledne situacije pogodio vanjski dio mreže gola Bayerna. Isti igrač u 88. minuti prijetio je iz slobodnog udarca, ali se odličnom odbranom istakao Manuel Neuer.

Ovim trijumfom Bayern je na liderskoj poziciji zadržao deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Wolfsburga. Borussia Dortmund je desetoplasirani tim na tabeli sa 33 boda.