1

Bayern "petardom" protiv Wedera najavio uzvrat protiv Juventusa u Ligi prvaka

U 26. kolu Bundeslige Bayern Minhen je na Allianz Areni rezultatom 5:0 deklasirao Werder iz Bremena i najavio okršaj protiv Juventusa u drugoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Golijadu je pokrenuo Thiago Alcanatara u devetoj minuti. Na 2:0 povisio je Muller u 31. minuti što je bio rezultat prvog poluvremena.

Novi gol Mullera stigao je u 65. minuti, a onda su u finišu meča za potop Werdera golove postigli Lewandowski (86') i Thiago Alcantara (90').

Lewandowski sada ima 24 pogotka u Bundesligi, a posljednji igrač koji je imao takav učinak nakon 26. kola bio je Ailton u sezoni 2003/04. A Ailton je to ostvario igrajući upravo za Weder.

Naredni meč Bayern igra ponovo na Allianz Areni, ali u Ligi prvaka gdje u revanšu osmine finala dočekuje Juventus naredne srijede. Prvi meč završen je neriješenim ishodom (2:2) što Bayernu daje blagu prednost zbog postignutih golova u gostima.