58

Bayern na koljenima: Porto ostvario značajnu prednost pred revanš

(Foto: EPA)
Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Porta koji su na svom Dragau rezultatom 3:1 porazili Bayern iz Munchena u prvom četvrtfinalnom susretu ovih klubova.

Kao u košmaru meč je počeo za goste. Kardinalno je pogriješio Xabi Alonso, Jackson Martinez je znalački iskoristio poklon, zaobišao je Neuera, a golmanu Bayerna preostalo je tek da ga nepropisno zaustavi što je arbitar Carlos Velasco opravdano okarakterisao kao jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Quaresma.

Sedam minuta kasnije novu kardinalnu grešku napravio je Dante, a poklon u pogodak za 2:0 ovog puta iskoristio je Quaresma.

Bayern se u 28. minuti uspijeva vratiti u život. Centaršut Boatenga sa desne strane u pogodak za 2:1 pretvorio je Alcantara.

Porto je nadomak pogotku bio u 52. minuti, a goste sjajnom intervencijom spašava Manuel Neuer. U 65. minuti domaći igrači ipak uspijevaju postići i treći gol. Dubinsku loptu i lošu procjenu Boatenga iskoristio je Martinez koji je rutinski zaobišao Neuera i loptu poslao u prazan gol.