5

Bayern golovima Vidala i Coste savladao M'Gladbach

(Foto: EPA)
U 8. kolu Bundeslige Bayern Minhen je na Allianz Areni rezultatom 2:0 savladao Borussiju M'Gladbach.

Nakon dva iznenađujuća remija protiv Kolna kod kuće i Frankfurta u gostima, Bayern je upisao šestu pobjedu u ovoj sezoni Bundeslige, dok je M'Gladbach upisao drugi poraz u posljednje tri ligaške utakmice.

Bavarci su oba gola postigli u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Vidal (16') i Douglas Costa (31') koji su pogađali na asistencije Rafinhe, odnosno Alabe.

Najbolju šansu za smanjenjem Bayernove prednosti gosti su imali u 71. minuti kada Andre Hahn šutem iz kaznenog prostora pogađa stativu.

Interesantan detalj iz ovog meča je brojka koja kaže da, prema statističkoj agenciji Opta, Bayern nikada od početka sezone 2004/05. nije okončao prvo poluvrijeme bez ijednog napravljenog prekršaja, a to se desilo u ovom meču.