Bundesliga
0

Bayern do devete pobjede zaredom bez primljenog gola

Nogometaši Bayerna u posljednjoj subotnjoj utakmici sedmoga bundesligaškog kola na Allianz Areni deklasirali su Bayer iz Leverkusena pobijedivši 3-0.

Strijelci za bavarsku ekipu bili su Thomas Müller u petoj, Daniel van Buyten u 19. i Arjen Robben u 90. minuti.

Nakon minhenskog 1-0 poraza od Borussije iz Mönchengladbacha na otvaranju Bundeslige sedmog augusta, Bayern je vezao šest prvenstvenih i ukupno devet pobjeda bez ijednoga primljenog gola. Zabili su ih, pak, Bavarci ukupno impresivnih 26.

Leverkužani, ekipa koju je prošle sezone aktuelni Bayernov trener Jupp Heynckes doveo do drugog mjesta u Bundesligi, nije uspjela pobijediti niti u 22. uzastopnom gostovanju u Münchenu. Upisao je sastav Robina Dutta također već treći ovosezonski poraz.

U Bayernov se sastav prvi put nakon trećeg kola, koje je igrano prije pet sedmica, vratio Arjen Robben, koji je u igru ušao u 78. minuti.

Bayern je, s razlikom golova 21-1, vratio prvo mjesto na tabeli.

Bundesliga, 7. kolo:

Borussia M. - Nürnberg 1-0 (Daems 76-11m) Augsburg – Hannover 0-0 Schalke – Freiburg 4-2 (Farfan 33, Hubtelaar4 62, Holtby 67, Raul 74 / Cisse 3, Jendrišek 83) Mainz – Borussia D. 1-2 (Müller 33 / Perišić 64, Piszczek 90) Wolfsburg – Kaiserslautern 1-0 (Dejagah 63) Bayern – Bayer 3-0 (Müller 9, Van Buyten 19, Robben 90)

1. FC Bayern München 7 6 0 1 21-1 +20 18
  2. VfL Borussia Mönchengladbach 7 5 1 1 9-3 +6 16
  1. SV Werder Bremen 6 4 1 1 12-6 +6 13
  2. TSG 1899 Hoffenheim 6 4 0 2 12-5 +7 12
  3. FC Schalke 04 7 4 0 3 15-12 +3 12
  4. Hannover 96 7 3 3 1 8-8 0 12
  5. VfB Stuttgart 7 3 1 3 10-6 +4 10
  6. Borussia Dortmund 7 3 1 3 9-7 +2 10