Bundesliga
0

Bayer i dalje na vrhu tabele

Minhenski je Bayern samo nekoliko sati proveo na vrhu tabele. Na prvo mjesto se vratio jesenski prvak Bayer koji je u svome Leverkusenu savladao Mainz s 4-2.

Ponovno je sjajan bio 20-godišnji Toni Kroos, koji je u Leverkusenu na posudbi upravo iz Bayerna. Mladi je veznjak najprije u 15. minuti asistirao Kadlecu za izjednačenje, a u nastavku se i sam upisao u strijelce volejom za 3-1.

Mainz je u drugom poluvremenu došao do 3-2, ali sve je nedoumice riješio Derdiyok u 88. minuti. Bayeru je ovo deseta pobjeda u prvenstvu, a impresivan je podatak da u 18 kola nijednom nije poražen.

Hertha je, pak, tek drugi put ove sezone uzela tri boda i to uvjerljivom pobjedom u gostima kod Hannovera (3-0). Najavili su Berlinci na taj način da nisu odustali od borbe za spas iako su još uvijek na začelju.

Werder je izgubio u gostima kod Eintrachta (1-0).

Bundesliga,18. kolo: HSV – Freiburg 2-0 (Jansen 7, Petrić 55) Bayer Leverkusen – Mainz 4-2 (Kadlec 15, Barnetta 19, Kroos 30, Derdiyok 88 / Hoogland 8, Bungert 67) Eintracht – Werder 1-0 (Russ 57)

Hannover – Hertha 0-3 (Piszczek 30, Raffael 34, Gekas 80 - 11m) Borussia (M) – Bochum 1-2 (Bäcker 79 / Šestak 12, Dedič 36) Stuttgart – Wolfsburg (kasnije)

1. Bayer Leverkusen 18 10 8 0 39-15 38
  2. Bayern 18 10 6 2 36-15 36
  3. Hamburg SV 18 9 7 2 36-19 34
  4. Schalke 17 10 4 3 26-13 34
  5. Borussia Dortmund 17 8 6 3 23-17 30