EL, grupe E i F
0

BATE Borisovu bod u Kijevu

Bjeloruski BATE Brisov napravio je iznenađenje odigravši u Kijevu protiv Domaćeg Dinama 2-2 na startu grupe E Evropske lige.

Dosta oslabljeni sastav Dinama zaostatak od 0-1, nakon pogotka Rodionova već u 3. minuti, preokrenuo je u vodstvo 2-1 golovima Milevskija u 34. i Jeremenka u 44. minuti. Prije toga je Artem Milevskij propustio iskoristiti penal za domaćina u 13. minuti. Konačnih 2-2 postavio je Nehajčik u 54. minuti.

Holandski AZ Alkmaar je kao domaćin s 2-1 pobijedio moldavski Šerif iz Tiraspola. Strijelci za domaću ekipu bili su Gudmundsson u 14. i Jaliens u 83. minuti, a za goste je također strijelac igrač AZ-a Moreno, koji je u 68. minuti zabio u mrežu Joeyja Didulice, koji je odradio cijelu utakmicu za svoju ekipu na golu.

U grupi F, moskovski CSKA je s 3-0 slavio u gostima kod Lausanne. Dva gola zabio je Love, prvo u 22. minuti, pa još jednom u 80. iz penala. Između njegova dva pogotka, u strijelce se upisao i Ignaševič u 68. minuti.

Praška Sparta je kao domaćin svladala italijanski Palermo s 3-2. Pogotke za domaću ekipu postigli su Bony u 17., Kladrubsky u 68. i Kadlec u 75. minuti, a za Palermo Maccarone u 38. i Hernandez u 83. minuti.

Evropska liga, 1. kolo:

Grupa E: AZ Alkmaar – Šerif 2-1(Gudmundsson 14, Jaliens 83 / Moreno 68)

Dinamo Kijev – BATE Borisov 2-2 (Milevskij 34, Jeremenko 44 / Rodionov 3, Nehajčik 54)

Grupa F:

Lausanne – CSKA Moskva 0-3 (Love 22, 80-11 m, Ignaševič 68) Sparta Prag – Palermo 3-2 (Bony 17, Kladrubsky 68, Kadlec 75 / Maccarone 38, Hernandez 83)