Primera
0

Barcelonin MVP trojac ponovno na listi strijelaca

Izostanci Valdesa, Puyola, Jeffrena, Xavija i Alvesa nisu zasmetali Barceloninoj nogometnoj ekipi koja se s gostovanja kod Mallorce, u utakmici 25. Primerinog kola, vratila s tri boda nakon 3-0 pobjede.

Kao i obično, raspoložen je bio napadački tercet branitelja naslova španskih prvaka pa je Lionel Messi glavom preko Aouatea otvorio put prema slavlju svojim 26. ligaškim golom sezone. Zabio ga je u 37. minuti i tim se rezultatom otišlo na odmor.

David Villa je u 56. iskoristio sjajan dugi pas Sergija Busquetsa i mirno postigao svoj 17. prvenstveni pogodak sezone, da bi priču, u 66. minuti ogleda, zaključio Pedro čiji se udarac s vrha šesnaesterca odbio od Nsuea i prevario domaćeg golmana. Pedru je gol bio trinaesti ligaški, što će reći da je Barcelonin udarni tercet od 76 postignutih pogodaka "katalonskoga ponosa" potpisao njih čak 56.

Usporedbe radi, Real Madrid, s odigranom utakmicom manje druga najefikasnija ekipa lige, na kontu ih ima 55.

Primera, 25. kolo:

Mallorca - Barcelona 0-3 (Messi 37, Villa 56, Pedro 66) Atletico Madrid - Sevilla 2-2 (Koke 47, Reyes 77 / Negredo 42, Rakitić 66) Espanyol - Real Sociedad 4-1 (Estrada 42-ag, Garcia 54, Callejon 81, Marquez 90 / Estrada 44) Sporting Gijon - Zaragoza 0-0

Deportivo - Real Madrid (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 68, 2. Real Madrid 60 (-1), 3. Valencia 48 (-1), 4. Villarreal 46 (-1), 5. Espanyol 40..., 7. Sevilla 35...