Primera
20

FOTO+VIDEO / Barcelona u prvih 45 minuta utrpala četiri gola Espanyolu

Busquets i Messi slave gol (Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone su lakoćom dobili gradski derbi protiv Espanyola. U utakmici 18. kola Primere slavila je Barça 4-0, baš kao i prošle sezone na Camp Nou.

Poklonila je tako vodeća ekipa španskog prvenstva laku pobjedu i ugodno gledanje Titu Vilanovi, svom treneru, koji se vratio na klupu Barcelone.

Sve je bilo gotovo u prvih 45 minuta kada je Barcelona postigla sva četiri gola. Tada, u prvom dijelu, Barcelona je bila konkretna i pokušavala je što prije doći do prilike za gol. Xavi i dva puta Pedro su već do 27. minute uvjetovali 3-0 na semaforu, a u 29. minuti je i Lionel Messi zabio. Iz penala za 4-0 i svoj 27. prvenstveni ovosezonski gol.

No, Messi je zapravo dobio poklon od sudije koji je dosudio penal koji zapravo nije postojao. Cesc Fabregas je odglumio kontakt s golmanom Espanyola.

U drugom je dijelu domaća ekipa stala, beskonačno se dodavala i rijetko prijetila. Istina, zabila je Barcelona, činilo se, dva regularna gola, ali su oba poništena zbog diskutabilnih ofsajda. Messi je, pak, sa skoro 30 metara, iz slobodnog udarca, naciljao i prečku u završnoj fazi susreta.

U zadnje četiri prvenstvene utakmice na Camp Nou nogometaši Espanyola nisu uspjeli zabiti gol.

Primera, 18. kolo:

Barcelona - Espanyol 4-0 (Xavi 10, Pedro 15, 27, Messi 29-11m) Real Madrid - Real Sociedad 4-3 (Benzema 2, Khedira 35, Cristiano Ronaldo 68, 70 / Xabi Prieto 9-11m, 40, 76) Celta - Valladolid 3-1 (Iago Aspas 9, 30-11m, Alex Lopez 52 / Bueno 12-11m) Mallorca - Atletico Madrid (kasnije)

1. Barcelona 18 17 1 0 61-19 52
  2. Atletico Madrid 17 13 1 3 37-17 40
  1. Real Madrid 18 11 3 4 45-20 38
  2. Malaga 18 9 4 5 28-13 31
  3. Betis 18 10 1 7 28-29 31