10

Barcelona savladala Levante u gostima sa 2:0

U 23. kolu španske Primere Barcelona je u gostima savladala Levante sa 2:0.

Gosti su poveli na stadionu Ciutat de Valencia u 21. minuti. Mrežu svog golmana Marina pogodio je iskusni Navarro.

Tokom čitavog meča Barcelona je imala terensku nadmoć, no Levante je imao tri velike prilike za postizanje pogotka.

Najprije je Lerma u 32. minuti iz izgledne situacije za nekoliko centimetara promašio gol Brava, a samo šest minuta poslije Morales je pogodio desnu stativu Barceloninog gola.

U 47. minuti Bravo je spasio mrežu izvadivši loptu koju je uputio Rossi iz samog lijevog ugla.

I, kako to obično biva, nakon promašenih prilika uslijedila je kazna. Najprije je Messi pogodio u 54. minuti, no sudija Montero ga je poništio zbog ofsajda.

Barcelona je potvrdila pobjedu u drugoj minuti nadoknade drugog poluvremena, kada Messi asistira Suarezu, a Urugvajac pogađa za konačnih 2:0.