Španski superkup
0

Barcelona s prednošću na revanš

Nogometaši Barcelone svladali su Athletic 2-1 u prvoj utakmici španskog nogometnog Superkupa igranoj na San Mames stadionu.

Uzvrat na Camp Nouu zakazan je za 23. augusta.

Sezona nogometa u Španjolskoj otvorena je prvim susretom Superkupa u kojoj je prednost domaćeg travnjaka, ali i uvodno vodstvo na utakmici imala momčad Athletica.

Mrežu osvajača Primere, Kupa kralja i Lige prvaka pogodio je u 44. minuti susreta De Marcos prizemnim udarcem koji je do Barceloninog gola dodirnuo Carlesa Puyola nakon čega je lopta promijenila smjer i zabila se iza golmana Valdesa.

Za lakši uzvrat lani najbolje španjolske momčadi pobrinuo se Xavi u 58. minuti sjajnim udarcem uz lijevu Iraizozovu stativu čime je prednost anulirana.

Utakmicu je rezultatski zaključio Pedro lijepim dalekometnim šutom u 68. minuti.