10.9.2011. u 21:05
0
19
0
Odigrali su nogometaši Barcelone, aktuelni španski i europski prvaci, 2-2 u prvom dvoboju trećeg (drugoga odigranog) kola Primere na gostovanju kod Real Sociedada.
Skupo je trenera Josepa Guardiolu koštala odluka da na klupi ostavi Carlesa Puyola, Andresa Iniestu, Lionela Messija i Davida Villu, premda početak utakmice to nije dao naslutiti. Unutar samo dvije minute, 10. i 11., poveli su gosti 2-0 pogocima Xavija Hernandeza i Cesca Fabregasa.

Nakon toga su Katalonci, međutim, stali, a domaći uspostavili ravnotežu. Uzvratili su silovito unutar dviju minuta (59. i 61.), pogocima Agirretxea i mladog Francuza Griezmanna, koji je pogodio nakon katastrofalnoga povratnog pasa Davida Ville iz vlastite polovice terena prema golmanu Victoru Valdesu. Agirretxe je presjekao loptu, krenuo sam prema golu, matirao Valdesa, no Sergio Busquets rukom je loptu odbio u gredu, nakon čega je Griezmann natrčao i glavom je poslao u mrežu. Sudija Antonio Mateu Lahoz nije, premda je trebao, pokazao crveni karton Busquetsu i 11-erac za domaće, već je pokazao na centar.

Iako su tokom utakmice (Villa u 32. minuti umjesto povrijeđenog Alexisa Sancheza, Messi u 63. i Iniesta u 80.) Barçini nositelji igre ulazili, Guardiolina ekipa nije uspjela doćido pobjede.

U drugoe zasad odigranom dvoboju trećeg kola Villarreal je, premda je 70-ak minuta igrao s igračem manje, odigrao 2-2 na svom Madrigalu sa Sevillom.

Domaći su s igračem manje igrali od 21. minute, kada je njihov vratar Diego Lopez u kaznenom prostoru srušio Diega Perottija i zaradio crveni karton. Iskusni Cesar Sanchez, koji je ušao u igru, odbranio je Alvaru Negredu prvi udarac, ali je španski reprezentativac postigao gol iz odbijanca. Sevilla je s igračem više u polju, nakon što su domaći preokrenuli pogocima Rossija i Rubena, do izjednačenja došla tek u 86. minuti. Pogodio je Alexis.

Primera, 3. kolo:

Real Soicedad – Barcelona 2-2 ( Agirretxe 59, Griezmann 61 / Xavi 10, Fabregas 11)
Villarreal – Sevilla 2-2 (Rossi 34-11m, Ruben 62 / Negredo 23, Alexis 86)