Primera
6

Barcelona pregazila Getafe, stigla na bod zaostatka

Barcelona je, s utakmicom više, došla na samo jedan bod zaostatka za Real Madridom u utrci za prvaka španske nogometne lige, nakon što je kraljevski klub imao velikih 10 bodova prednosti.

S dva gola u prvom i dva u drugom poluvremenu Barcelona je bez ikakvih problema riješila problemčić zvan Getafe u sklopu 33. kola Primere. Da su gosti bili beznadežni slučaj u ovoj utakmici govori podatak da je Barcelona imala 73 posto loptu u svojim nogama i čak 13 udaraca više prema suparničkim vratima (15-2)!

Mrežu gostiju načeo je Alexis Sanchez u 13. minuti na asistenciju Lionela Messija, a onda je minutu prije kraja poluvremena Argentinac sam zabio svoj 39. gol ove sezone u Primeri. Recimo i da Messi nije zabio u samoj jednoj utakmici ove sezone na Nou Campu (u Primeri), onoj protiv Seville koja je završila 0-0, a u kojoj je Argentinac promašio jedanaesterac.

U nastavku je još jednom Sanchez zabio za 3-0, te Pedro za 4-0. Barcelona je tako nastavila svoj niz nepobjedivosti na 34 utakmice, dok je istovremeno produžjila Getafeov niz bez pobjede u Kataloniji na osam utakmica.

Spomenimo i da su u utorak, nešto ranije, odigrane još dvije utakmice ovoga kola u kojima je Osasuna svladala s 2-0 Espanyol, a Real Sociedad i Betis podijelili bodove odigravši 1-1. Raul Garcia bio je dvostruki strijelac za Osasunu u nastavku utakmice, a gosti su susret završili s čak dva igrača manje nakon što su zbog dva žuta kartona isključeni Coutinho i Forlin.

Carlos Vela doveo je Real Sociedad u 56. minuti u vodstvo koje je 14 minuta kasnije poništio Ruben Castro za goste.

Primera, 33. kolo:

Barcelona - Getafe 4-0 (Sanchez 13, 73, Messi 44, Pedro 75) Osasuna - Espanyol 2-0 (Garcia 53, 69) Real Sociedad - Betis 1-1 (Vela 56 / Castro 70)

1.  Real Madrid 	31 	25 	4 	2 	100-27 	+73 	79

2.  Barcelona 	32 	24 	6 	2 	94-23 	+71 	78

3.  Malaga 	31 	15 	5 	11 	47-43 	+4 	50

4.  Valencia 	31 	13 	10 	8 	46-37 	+9 	49

5.  Levante 	31 	14 	6 	11 	44-41 	+3 	48

1.  Osasuna 	32 	11 	13 	8 	37-52 	-15 	46

2.  At. Madrid 	31 	11 	9 	11 	42-37 	+5 	42

3.  FC Sevilla 	31 	11 	9 	11 	36-33 	+3 	42