419

Barcelona pobijedila Real Madrid u fantastičnom El Clasicu, hat-trick Messija

U večerašnjem El Clasicu Barcelona je pobijedila Real u Madridu rezultatom 4:3.

Real Madrid i Barcelona odigrali su sjajan El Clasico na stadionu Santiago Bernabeu u Madridu. Prva je zaprijetila Barca u 4. minuti preko Neymara, koji je šutirao pored gola. Minut kasnije se u sjajnoj prilici za gol našao Benzema na drugoj strani, koji je propustio zatresti mrežu rivala. Kaznio je to Iniesta golom u 7. minuti utakmice nakon asistencije Messija.

Mogao je Real do brzog izjednačenja u 13. minuti, ali je Benzema ponovo bio neprecizan. Tri minute kasnije je Messi propustio priliku da ponovo kazni promašaj Reala, no, u tome nije uspio. Potom su uslijedile dvije izgledne prilike za obje ekipe, koje nisu iskoristili Realov Ronaldo i Barcelonin Neymar.

Benzema je u 20. minuti napokon namjestio nišanske sprave te je izjednačio rezultat na 1:1 nakon centaršuta Di Marije.

Samo četiri minute kasnije je pogodio za potpuni preokret i vodstvo Reala 2:1. Asistent je ponovo bio Di Maria. U 27. minuti je Benzema mogao i do trećeg gola, ali je njegov šut izblokirala odbrana Barcelone.

Igrala se 42. minuta kada je rezultat ponovo izjednačen, a za 2:2 je pogodio Messi nakon sjajne akcije Katalonaca.

U finišu prvog dijela utakmice ponovo je neprecizan bio Benzema. Na odmor se otišlo pri rezultatu 2:2. Bilo je to 45 sjajnih minuta sa četiri lijepa pogotka.

Obje su ekipe nastavile s dobrom igrom u drugom poluvremenu. Benzema je uputio udarac u 53. minuti, koji je odbranio Valdes. Ipak, golman Barcelone je kapitulirao u 55. minuti nakon što je Ronaldo pogodio iz penala i tako doveo Real u vodstvo 3:2. Najstrožu kaznu skrivio je Alves.

Nakon vodstva su nastali problemi za Real jer je Ramos zbog prekršaja u kaznenom prostoru dobio crveni karton. Messi je izveo jedanaesterac i izjednačio rezultat na 3:3.

Igrala se 74. minuta kada je Barcelona bila blizu vodstva, no, Alves je s 20 metara pogodio stativu.

Novi penal za Katalonce je dosuđen u 85. minuti, skrivio ga je Alonso, a realizirao Messi. Barcelona je tako povela sa 4:3.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Barca u večerašnjoj zaista sjajnoj nogometnoj predstavi pobijedila Real Madrid rezultatom 4:3.

Primera, 29. kolo:

Osasuna - Sevilla 1-2 (Acuna 94 / Sampeiro 27, Bacca 45-11m) Betid – Atletico 0-2 (Gabi 58, Diego Costa 64) Valencia – Villarreal 2-1 (Javi Fuego 35, 44 / Dos Santos 83) Real Madrid – Barcelona 3-4 (Benzema 20, 24, Ronaldo 55 – 11m / Iniesta 7, Messi 42, 65 – 11 m, 84 – 11 m)

1. Real Madrid 29 22 4 3 80-30 +50 70
  2. Atletico Madrid 29 22 4 3 66-21 +45 70
  3. Barcelona 29 22 3 4 85-25 +60 69
  4. Athletic 29 16 7 6 52-32 +20 55
  5. Sevilla 29 13 8 8 53-44 +9 47
  6. Real Sociedad 28 13 7 8 49-39 +10 46
  7. Villarreal 29 13 6 10 49-36 +13 45
  8. Valencia 29 11 6 12 41-40 +1 39