Primera
0

Barcelona opet na pobjedničkim stazama

Nakon prvoga ovosezonskog prvenstvenog poraza od Atletica u Madridu prošlog vikenda, nogometaši Barcelone vratili su se pobjedničkim navikama na Nou Campu.

U dvoboju 23. kola prvaci su stigli do svoje 18. pobjede u Primeri pobijedivši pred svojim gledateljima Racing iz Santandera 4-0.

U vodstvo je Katalonce doveo Andres Iniesta u sedmoj minuti. Dva su gola potom do kraja poluvremena igrači Josepa Guardiole zabili iz slobodnih udaraca. Na 2-0 povisio je Thierry Henry svojim tek trećim prvenstvenim pogotkom i prvim nakon drugog decembra prošle godine, dok je na 3-0 ljepšim udarcem s veće udaljenosti podigao Rafael Marquez.

Konačan je rezultat na asistenciju Lea Messija u 84. minuti postavio 18-godišnji veznjak Thiago Alcantara, inače sin poznatoga brazilskog veznjaka Mazinha, bivšeg igrača Celte i Valencije, te brazilskog reprezentativca sa Svjetskih prvenstava u Italiji 1990. i SAD-u 1994. godine. Thiago je ostvario svoj debitantski nastup za Barcelonu kad je Primera u pitanju.

U ranijemu je subotnjem terminu Deportivo iz La Coruńe na svom Riazoru pobijedio posljednjeplasiranog Xereza 2-1.

Primera, 23. kolo:

Deportivo – Xerez 2-1 (Guardado 3-11m / Riki 7 / Bermejo 38) Barcelona – Racing 4-0 (Iniesta 7, Henry 28, Marquez 34, Thiago 84)

Mallorca – Sevilla (22.00)

Tabela: 1. Barcelona 58, 2. Real Madrid 53 (-1), 3. Valencia 43 (-1), 4. Sevilla 39 (-1), 5. Deportivo 37.