15

Barcelona nije iskoristila kiks Reala: Alba autogolom donio pobjedu Real Sociedadu

Piše: A. D.
Slavlje fudbalera Real Sociedada (Foto: EPA)
Barcelona nije iskoristila kiks Real Madrida u Valenciji. Tim Louisa Enriquea poražen je na gostovanju kod Real Sociedada rezultatom 1:0 u 17. kolu Primere.

Već u drugoj minuti domaćin je poveo kada je vlastitu mrežu pogodio Jordi Alba. Nakon centaršuta sa desne strane nespretni Alba glavom je loptu poslao u gol Barcelone.

U nastavku su gosti svim silama pokuašavali doći do izjednačenja, ali nisu imali uspjeha. Zanimljivo je da je Louis Enrique meč započeo bez Messija i Neymara kojima je povjerenje ukazao tek od 46. minute.

Barcelona je ostala na minus jedan bod u odnosu na vodeći Real Madrid uz jednu utakmicu više. Real Sociedad je na trinaestom mjestu sa 18 bodova.