15

Barcelona na gostovanju potopila Levante

Piše: D. K.
Nogometaši Barcelone sinoć su na gostovanju, u okviru 4. kola španske Primera divizije, deklasirali ekipu Levantea sa 5:0.

Golove za Barcu postigli su Neymar (34. minuta), Rakitić (44.), Ramirez (57.), Pedro (64.) i Messi (77.).

Posao je gostima znatno olakšao odbrambeni igrač Levantea Vyntra koji je u 41. minuti zbog saplitanja Messija u kaznenom prostoru dobio direktan crveni karton.

Nepisano pravilo da jedanaesterac ne bi trebao šutirati igrač nad kojim je skrivljen potvrdio je i Messijev promašaj sa bijele tačke.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je sjajan pogodak u 44. minuti, šutem sa dvadesetak metara.

Barcelona apsolutno dominira španskom ligom, u prva četiri kola zabilježila je isto toliko pobjeda, uz gol razliku 11:0.