Primera
4

Barcelona lakoćom protiv Malage do 18. ovosezonske pobjede

Nogometaši Barcelone nastavljaju nizati pobjede u Primeri. Do 18. ovosezonske stigli su u 19. kolu na gostovanju kod Malage sa 3-1.

Junak susreta uobičajeno je bio Lionel Messi s golom i dvije asistencije. Mrežu Malage načeo je svojim 28. ovosezonskim prvenstvenim golom u 27. minuti iskoristivši veliku grešku veznjaka Malage Ignacija Camacha prilikom vraćanja lopte golmanu. Messi je sporu povratnu loptu presjekao, predriblao golmana i desnicom poslao loptu u praznu mrežu.

U 50. minuti Messi je okomitom loptom presjekao Malaginu odbranu i izbacio Cesca Fabregasa, koji prizemnim udarcem od stative povećava prednost gostiju na 2-0. Potkraj susreta najbolji nogometaš svijeta odigrao je lijepi dupli pas sa Thiagom Alcantarom, a ovaj je ljevicom s vrha kaznenog prostora postigao i treći Barcelonin, a svoj prvi ovosezonski gol, samo devet minuta po ulasku u igru.

Počasni gol za Malagu postigao je u 89. minuti Diego Buonanotte lijepim udarcem ljevicom iz slobodnog udarca.

Ostvarenom pobjedom Barcelona Tita Vilanove postavila je novi rekord po broju ostvarenih bodova (55 bodova, 18 pobjeda i 1 remi) u prvoj polovici sezone španskog nogometnog prvenstva.

Primera, 19. kolo:

Malaga - Barcelona 1-3 (Buonanotte 89 / Messi 27, Fabregas 50, Alcantara 82) Atletico Madrid - Zaragoza 2-0 (Tiago 31, Falcao 38-11m)

Real Sociedad - Deportivo La Coruna 1-1 (Vela 45 / Pizzi 27) Betis - Levante 2-0 (Campbell 7, Castro 63)

1. Barcelona 19 18 1 0 64-20 +44 55
  2. Atlético Madrid 19 14 2 3 40-18 +22 44
  3.  Real Madrid		19	11	4	4	45-20	+25	37

4. Betis 19 11 1 7 30-29 +1 34
  5.  Málaga 19	9	4	6	29-16	+13	31

6.  Rayo Vallecano		19	10	1	8	27-34	-7	31

1.  Valencia 19	9	3	7	27-27	0	30

2.  Levante 19	9	3	7	24-27	-3	30