Liga prvaka, grupa F
0

VIDEO / Barcelona lako protiv Kijevljana

Evropski nogometni prvak Barcelona došla je do prve pobjede ove sezone u Ligi prvaka. U 2. kolu grupe F rutinski je srušila kijevski Dinamo s 2-0.

Mnogima je još u sjećanju visoka pobjeda Kijevljana na Camp Nou prije 12 godina. Ukrajinci su tada šokirali Katalonce s 4-0, uz tri gola Andrija Ševčenka. Danas je situacija, međutim, znatno drugačija. Barcelona je vladar evropskog nogometa, a Ševčenko, koji je i u utorak bio na terenu u dresu Dinama, daleko je od svojih najboljih dana.

Guardiolina ekipa je povela u 26. minuti. Andres Iniesta je gurnuo loptu Lionelu Messiju koji je s desne strane ušao u kazneni prostor, prošao između dvojice Dinamovih igrača i lijevom nogom pogodio bliži ugao golmana Oleksandra Šovkovskog.

Konačnih je 2-0 postavio Pedro Rodriguez u 76. minuti nakon dodavanja Zlatana Ibrahimovića. O dominaciji Barcelone svjedoči i broj udaraca unutar okvira gola. Domaća ih je momčad imala 11, dok gosti nijednom nisu ugrozili golmana Victora Valdesa.

Liga prvaka, grupa F, 2. kolo:

Rubin – Inter 1-1 (Dominguez 11 / Stanković 27) Barcelona – Dinamo Kijev 2-0 (Messi 26, Rodriguez 76)

Redoslijed: 1. Barcelona 4, 2. Dinamo 3, 3. Inter 2, 4. Rubin 1