2

Barcelona korača ka novom naslovu, oružje na Nou Campu položio i Real Sociedad

(Foto: EPA)
Fudbaleri Barcelone očigledno su u mislima bili na uzvratnoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka protiv Bayerna u Minhenu, zbog čega je na današnjoj ligaškoj utakmici protiv Real Sociedada izostala uvjerljivija pobjeda, onakva na kakvu su Messi i društvo navikli svoje navijače u posljednje vrijeme.

Katalonci su na kraju pobijedili rezultatom 2:0. Gosti iz San Sebastiana odolijevali su napadima domaćina tokom prvog poluvremena koje je okončano bez pogodaka.

U šestoj minuti nastavka Katalonci ipak postižu vodeći pogodak, a strijelac je nakon centaršuta sa desne strane bio Brazilac Neymar. Loptu je na putu do Neymara zakačio Gerard Pique kojemu je upisana asistencija.

Konačnih 2:0 u samom finišu meča postavio je Pedro na asistenciju Luisa Suareza.

Današnjim trijumfom Barcelona je makar za kratko pobjegla na pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real iz Madrida koji svoj meč igra od 20 sati na domaćem terenu protiv Valencije.

U drugom susretu igranom u ranijem terminu Granada je u derbiju začelja porazila Cordobu golovima Mainza i Al Arabyja iz penala.