36

Barcelona još jednim trijumfom nad PSG-om potvrdila plasman u polufinale Lige prvaka

(Foto: EPA)
Pola posla napravio je tim Barcelone protiv PSG-a na Parku prinčeva prije sedam dana, a plasman u polufinale Lige prvaka potvrđen je trijumfom i na domaćem terenu rezultatom 2:0 ostvarenim večeras.

Katalonci su posao na večerašnjoj utakmici završili za svega 35 minuta.

Centralna figura bio je Brazilac Neymar koji je postigao i prvi i drugi pogodak. U 14. minuti nevjerovatni Andres Iniesta bravurozno je prošao sve prepreke vodeći loptu kroz sredinu, uz precizan zadnji pas za Brazilca koji je potom zaobišao golmana gostiju i loptu poslao u praznu mrežu.

Dvadeset minuta kasnije Neymar glavom pogođa nakon centaršuta Danija Alvesa sa desne strane za konačnih 2:0.

U nastavku susreta domaći igrači znalački su sačuvali stečenu prednost ostvariviši zasluženu pobjedu, te plasman u polufinale.