7

Barcelona golom Rafinhe pobijedila Granadu, Atletico bolji od Malage

U 10. kolu Barcelona je na svom Camp Nouu slavila protiv Granade minimalnim rezultatom 1:0.

Nakon iznenađujućeg poraza od Celte Vigo u 7. kolu, Barcelona je upisala tri uzastopne pobjede i ostala na drugom mjestu tabele sa 22 boda, dva manje od Real Madrida.

Čovjek odluke u ovom meču, pored Messija, Neymara i Suareza, bio je Rafinha koji je mrežu gostiju pogodio u 48. minut susreta.

Ranije je Atletico Madrid golovima Carrasca (7' i 86') i Gameira (24' i 44') savladao Malagu rezultatom 4:2. Golove za Malagu postigli su Ramirez (31') i Camacho (64').

Oba tima meč su završila sa igračem manje, jer je kod Atletica nakon dva žuta kartona u 60. minuti isključen Savić, dok je kod gostiju u 88. minuti drugi žuti karton dobio Chory Castro.