31

Barcelona brojala do šest: Messi i društvo pomeli Betis na otvaranju sezone

(Foto: EPA)
Barcelona je u 1. kolu Primere na svom Camp Nou rezultatom 6:2 savladala Real Betis i na taj način krenula u odbranu titule prvaka Španije.

Nakon osvajanja španskog Superkupa u kojem je savladala Sevillu, Barcelona je nastavila u istom duhu i na otvaranju Primere.

U šestoj minuti pogodio je Arda Turan koji igra sve bolje i pokazuje da nije bez razloga stigao u Barcelonu prošle sezone. Betis je malo zabrinuo domaće navijače kada je preko Castra izjednačio na 1:1 u 21. minuti.

Barci nije trebalo dugo da vrati vodstvo. Za 2:1 pogodio je Leo Messi u 37. minuti, a prvi ligaški gol u novoj sezoni postigao je i Luis Suarez u 42. minuti.

Drugi gol na meču upisao je Suarez u 56. minuti na asistenciju Messija, a onda je samo minutu kasnije Messi postigao svoj drugi gol na meču. Odlični Suarez zaokružio je meč sa hat-trickom u 82. minuti. Konačnih 6:2 postavio je Castro svojim drugim golom u 84. minuti.