1

Barcelona bez Valdesa do 2014. godine

Victor Valdes (Foto: AFP)
Victor Valdes, golman Barcelone, zbog puknuća lista koje mu se dogodilo na golu španske reprezentacije u prijateljskoj utakmici u Johannesburgu protiv Južnoafričke Republike, pauzirat će oko šest sedmica.

Južnoafrička Republika pobijedila je Španiju 1-0 u prijateljskom susretu u kojem je Valdes na poluvremenu zamijenio Ikera Casillasa. No, zbog povrede je i on morao iz igre, pa je na gol u 78. minuti stao Pepe Reina.

Liječnički tim španske reprezentacije nakon inicijalnog pregleda je procijenio da bi Valdes mogao pauzirati oko četiri sedmice, ali će njegova pauza biti nešto duža, te do kraja ove kalendarske godine više neće braniti.

Valdes je ove sezone prikupio 19 nastupa za Blaugranu. Poznato je da se sprema napustiti Camp Nou nakon što mu ugovor istekne po završetku sezone.

Zbog povrede će propustiti susrete u Ligi prvaka protiv Ajaxa i Celtica, kao i susrete u španskom prvenstvu protiv Athletic Bilbaa i Villarreala.