Primera
0

VIDEO / Barca ponovno osvojila Santiago Bernabeu

Dugo iščekivani "El Clasico", najveći derbi španskog, a vjerojatno i svjetskog nogometa, i četvrti je put zaredom pripao Barceloni koja je na Santiago Bernabeuu slavila s 2-0 u 31. kolu Primere.

Da ponovno igraju najbolji nogomet na svijetu, nogometaši Pepa Guardiole potvrdili su i protiv najvećeg rivala, zadavši mu udarac pred njegovim navijačima, baš kao i prošle sezone kada su projurili Madridom, deklasiravši domaćina sa 6-2. Ovaj su put Katalonci ipak bili nešto blaži, ali i tih je 2-0 bilo i više nego dovoljno za skok na prvo mjesto.

Sedam kola prije kraja imaju tri boda više od "kraljevskog kluba" koji je uoči ove utakmice nanizao 12 pobjeda u Primeri i svih 15 na domaćem terenu ove sezone, ali rješenje za Barçu ponovno nije imao.

Treba li uopće spomenuti da je ponovno briljirao Lionel Messi, ali uz sebe je u subotu navečer imao podjednako sjajnog Xavija. Upravo je ovaj dvojac kreirao vodstvo Guardioline momčadi u 33. minuti utakmice. Messi je odigrao dupli pas sa Xavijem, ušao u kazneni prostor gdje je primio loptu na prsa, riješio se Raula Albiola i desnicom matirao Ikera Casillasa.

Argentincu je to bio jubilarni 40. pogodak za Barcelonu ove sezone u svim takmičenjima, a 27. u prvenstvu čiji je prvi strijelac. Ujedno je bio precizan u tri od posljednja četiri "El Clasica".

Pokušavao je Real izjednačiti preko Higuaina, Marcela, Ronalda..., ali u 56. minuti je uslijedio novi šok za domaće navijače. Xavi je izvrsnim pasom pronašao Pedra koji je pobjegao Arbeloi i s vrha šesnaesterca preciznim udarcem poslao loptu iza istrčalog Casillasa.

Rezultat se nije promijenio do kraja utakmice unatoč nekoliko opasnih situacija na obje strane.

Barcelona je tako došla do 62. pobjede u velikim derbijima, sada ih ima šest manje od Reala, dok je 30 utakmica završilo neodlučenim ishodom.

Primera, 31. kolo:

Real Madrid – Barcelona 0-2 (Messi 33, Pedro 56) Malaga – Sevilla 1-2 (Caicedo 17 7 Cala 66, Lolo 85) Tenerife – Valladolid 0-0

Villarreal – Sporting Gijon 1-0 (Godin 16) Xerez – Getafe 0-1 (Rafa 60)

1. Barcelona 31 25 5 1 77-19 +58 80
  2. Real Madrid  31 25 2 4 83-28 +55 77
  3. Valencia  30 16 8 6 48-32 +16 56
  4. Sevilla  31 15 6 10 45-36  +9 51
  5. Mallorca 30 14 6 10 46-34 +12 48
  6. Villarreal  31 13 7 11 46-41 +5 46
  1. Athletic 30 13 6 11 41-41 0 45