Derbi Primere
0

Barca pobijedila Real golom Ibrahimovića

Sarajevo-x.com
U najvećem derbiju španske Primere, koji je odgiran večeras na stadionu Camp Nou, Barcelona je savladala ekipu Reala iz Madrida rezultatom 1:0.

Samo pet minuta nakon što je ušao na travnjak Camp Noua, Zlatan Ibrahimović je pogotkom odlučio 159. "El Clasico" u historiji, ogled Barcelone i Real Madrida.

Zamijenio je u 51. minuti Ibrahimović nevidljivog dotad Thierryja Henryja, te je u svom prvom velikom derbiju protiv Madriđana postigao pogodak zlata vrijedan.

Dani Alves je probio lijevu stranu, te nabacio u šesnaesterac. Preletjela je ona sve, a dočekao ju je na drugoj stativi nečuvani Ibrahimović, te u trku gromovito pospremio u mrežu.

Do pogotka se igralo relativno mirno na Camp Nou. Barcelona je krenula s Leom Messijem u momčadi, dok je Cristiano Ronaldo od prve minute bio u postavi Real Madrida.

Baš je Portugalac, uz Kaku, bio najagilniji kod Reala, ali pamtit će gosti itekako 20. minutu kada je Kaka "donio" loptu Cristianu Ronaldu, a ovaj je s desetak metara iskosa s desne strane, u vrlo izlednoj šansi, pogodio samo nogu istrčalog golmana Barcelone Victora Valdesa.

Bila je to najbolja prilika do pogotka Ibrahimovića, a i u nastavku, sve do 65. minute dok nije izašao, Cristiano Ronaldo je prijetio. Jednom je glavom pucao iznad grede, a drugi put mu je u udarac uklizao Puyol i spriječio opasnost.

Realu se šansa pojavila u 62. minuti kada je domaći igrač Busquets zaradio drugi žuti karton, ali u igri se i nije previše osjetio igrač više na strani gostiju.

Čak štoviše, u 89. minuti je Messi bio sam ispred Cassilasa, ali nije u pogodak pretvorio sjajnu asistenciju Danija Alvesa.

Do kraja derbija je i Real ostao s igračem manje, Lassana Diarra je dobio drugi žuti karton u smiraju ogleda koji je ispisao 61 pobjedu Barcelone u vječitim derbijima (Real je dobio 68 utakmica). Isto tako, Barcelona je treći put zaredom pobijedila Real u utakmicama "El Clasica".

Barcelona je ovim opet postala vodeća momčad Primere.

Primera, 12. kolo:

Barcelona - Real Madrid 1-0 (Ibrahimović 56)

Almeria - Athletic Bilbao 1-4 (Uche 84 / Martinez 37, Ustaritz 41, Llorente 60, Marcos 77)

Getafe - Xerez 5-1 (Soldado 44, 45-11m, 58, Parejo 57, Casquero 60 / Aythami 33)

Racing Santander - Deportivo 0-1 (Lopo 75)

Valladolid - Tenerfie 3-3 (Costa 27, 49, Cannobio 35-11m / Nino 63, Angel 72, Ayoze 84)

Zaragoza - Osasuna 0-1 (Nekounam 26)