17

Balotelli bijes zbog isključenja iskalio na tunelu

Nakon što se priključio Milanu iz Manchester Cityja, iza talijanskog reprezentativnog napadača Marija Balotellija je bilo relativno mirno i plodonosno razdoblje. No, u kvalifikacijskoj utakmici za SP protiv Češke je unutar samo pet minuta zaradio dva žuta kartona i isključenje.

Sudija je žute kartone pokazao Balotelliju zbog prekršaja na Michalu Kadlecu i Theodoru Gebreu Selassieju. Milanov napadač je iz igre morao u 72. minuti. Italija je do kraja utakmice u Pragu održala rezultat 0-0. Vodeća je u kvalifikacijskoj B grupu za SP s 14 bodova iz šest utakmica.

Iako je Balotelli drugi žuti karton, zbog kojeg je morao iz igre, možda zaradio malo prestrogo, talijanski selektor Cesare Prandelli je nakon utakmice konstatirao kako bi njegov napadač morao bolje kontrolirati svoje tanke živce.

"Balotelli mora naučiti kako prihvatiti određene situacije. Mora još odrasti u tom smislu. Želio sam ga zamijeniti, ali nisam imao dovoljno vremena za to", rekao je Prandelli.

Balotelli je na izlasku s igrališta prvo bijesno lupao rukom po jednoj strani tunela, a onda nogom raspalio po drugoj.