0

Bajić strijelac u pobjedi Konyaspora protiv Alanyaspora

Mladi bh. reprezentativac Riad Bajić postigao je pogodak za Konyaspor u pobjedi njegovog tima nad Alanyasporom rezultatom 3:2.

Bajić-gol-ck_AL-KY_2-3 by mediabh

Konyaspor je bio gost na ovoj utakmici te je poveo u 18. minuti autogolom Emira. Za 2:0 je pogodio Bajić u 38. minuti, ali je odmah potom dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Nikome na stadionu nije bilo jasno zbog čega je kažnjen napadač Konye.

U drugom poluvremenu su domaći uspjeli izjednačiti preko Yalcinera u 56. i Lovea u 60. minuti, no, pobjedu Konyi donio je Vuković iz penala u petoj minuti sudijske nadoknade utakmice.

Nastupe su za Konyaspor upisali bh. nogometaši Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević.

Konyaspor je šesti na tabeli sa 20 bodova, dok jedanaestoplasirani Alanyaspor ima 14 bodova. Vodeći Basaksehir je skupio 31 bod.

Bajić je prvi strijelac lige sa osam golova, a ima i jednu asistenciju.