18

Bajić, Milošević i Hadžiahmetović od prve minute zaigrali u remiju Konyaspora u novoj sezoni

Bajić, Milošević, Hadžiahmetović (Foto: Konyaspor)
U 1. kolu turske Super lige Konyaspor je u gostima remizirao sa Rizesporom (1:1), a od prve minute za tim Aykuta Kocamana zaigrala su tri bosanskohercegovačka reprezentativca.

Mjesta u veznom redu zauzeli su Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević, tri bh. igrača koji su nastupali za mladu reprezentaciju naše zemlje u ovoj godini.

Bajić je prošlog ljeta stigao u Konyaspor iz Željezničara i bio je standardan u prvoj postavi. Hadžiahmetović je također stigao iz Željezničara, ali protekle zime, dok je Milošević stigao ovog ljeta iz Standard Liegea.

Konyaspor je poveo sa 1:0 u 55. minuti golom Vukovića nakon asistencije Miloševića iz kornera u 55. minuti. Na konačnih 1:1 izjednačio je Bassan u 86. minuti.

Bajić je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Hora, Milošević do 89. minute kada je umjesto njega ušao Bardakci, dok je Hadžiahmetović odigrao cijeli meč.