0

Austrijski kup: Anel Hadžić junak Rieda

Anel Hadžić
Anel Hadžić
U meču osmine finala Austrijskog nogometnog kupa u Grazu su se sastali aktuelni prvak Sturm i trenutno vodeća ekipa Bundeslige, Admira.

Domaća je ekipa slavila 3-1 pobjedu protiv dojučerašnjeg drugoligaša iz Mödlinga te time izborila plasman u četvrtfinale.

Dva je pogotka, preokrenuvši uvodno vodstvo gostiju u 2-1 prednost domaćeg sastava, zabio bivši mladi hrvatski reprezentativac Darko Bodul. Pogodio je u 18. i 36. minuti, da bi na konačnih 3-1 postavio Hölzl u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Prolaz u četvrtfinale u srijedu su još od favorita osigurali bečka Austria i Red Bull Salzburg, dok je bečki Rapid kao domaćin nakon produžetaka ispao od Rieda. Gol odluke u 115. je minuti za konačnih 2-1 zabio bivši mladi austrijski reprezentativac, inače naš državljanin Anel Hadžić.

Riedu je to bio treći trijumf nad Rapidom u četiri posljednja međusobna dvoboja. Onaj četvrti završio je remijem.