0

Atletico Madrid rutinski protiv Sociedada, postavljen novi španski rekord

U 27. kolu Primere Atletico Madrid je na svom Vicente Calderonu rezultatom 3:0 savladao Real Sociedad.

Atletico je poveo u osmoj minuti autogolom Reyesa, a na novi gol se čekalo do početka drugog poluvremena kada pogađa Niguez. To je sedmi gol Nigueza za Atletico u ligi ove sezone što će reći da je ovaj veznjak postigao isto golova koliko i dva napadača Atletica Torres (4) i Vietto (3).

Konačnih 3:0 za Atletico postavio je Griezmann u 61. minuti golom iz penala. Tim Diega Simeona je još jednom sačuvao svoju mrežu i do sada su primili samo 11 golova u ligi. Nijedan tim prije njih u historiji Primere nije imao takav učinak nakon 27 odigranih kola.

Las Palmas je kao domaćin golovima Willian Josea (7'), Viere iz penala (28') i Tanausua (49' i 83') pregazio Getafe s visokih 4:0. Ovo je najveća ligaška pobjeda Las Palmasa od februara 1988. godine, a za Getafe je ovo bio šesti uzastopni meč bez postignutog gola u ligi što je njihov najgori niz otkako igraju Primeru.