4.12.2011. u 15:54
0
0
0
U podnevnom meču 15. kola španske nogometne lige, gradskom derbiju između Atletico Madrida i Rayo Vallecana na Vicente Calderonu, domaća ekipa je slavila 3-1.
Nogometaši Gregorija Manzana time su došli do pete pobjede na svom stadionu u osmoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici. Niti jednom nisu izgubili.

Ključni igrač meča bio je kolumbijski napadač domaće ekipe Radamel Falcao, koji je u 25. minuti asistirao suigraču Gabiju Fernandezu za vodeći gol na utakmici, da bi u 74. Diegovo nabacivanje pretvorio u 2-0 vodstvo. Bio je to Kolumbijcu ljetos pristiglom iz Porta osmi prvenstveni pogodak ove sezone.

U posljednjoj je minuti utakmice na 3-0 za Madriđane povisio 21-godišnji argentinski napadač Eduardo Salvio postigavši svoj prvi pogodak za Madriđane ove sezone u Primeri u desetom nastupu.

U sudijskoj nadoknadi Gabi je pogodio i u vlastitu mrežu za konačnih 3-1.

Za Rayo Vallecano ovo je bio 12. poraz u 13 gradskih derbija u Primeri koje su igrali od 2000. godine naovamo. I dalje se, međutim, novi pvoligaš drži u sredini tabele.

Primera, 15. kolo

Atletico Madrid – Rayo Vallecano 3-1 (Gabi 25, Falcao 74, Salvio 90 / Gabi 90+1-ag)