0

Atletico Madrid pobjedom nad Espanyolom nastavlja borbu za titulu

Fernando Torres (Foto: EPA)
U 32. klu Primere Atletico Madrid je u gostima rezultatom 3:1 slavio protiv Espanyola.

Tim Diega Simeona upisao je šestu pobjedu u posljednjih sedam ligaških mečeva i nastavlja utrku za titulu prvaka Španije. Atletico trenutno ima tri boda i utakmicu manje od Barcelona koja gostuje nezgodnom Real Sociedadu.

Meč nije počeo po željama Jorgandžija koji su od 29. minute gubili sa 1:0 nakon što je Diop matirao Oblaka. Odgovor gostiju uslijedio je vrlo brzo. Svega šest minuta poslije, bilo je 1:1, a pogodio je Torres nakon asistencije Kokea.

Preokret Atleticu donio je Griezmann na drugu asistenciju Kokea u 58. minuti, a konačnih 3:1 postavio je upravo Koke u 89. minuti susreta. Asistent kod trećeg pogotka gostiju bio je Torres.

Svojim pogotkom na današnjoj utakmici, Griezmann je ostvario najbolji učinak nekog francuskog igrača u Primeri još od sezone 1998/99. Naime, ovo je bio sedmi uzastopni ligaški meč u kojem je Griezmann postigao barem jedan pogodak.