12

Atletico Madrid pobijedio Valenciju uprkos tome što je promašio dva penala

Antoine Griezmann (Foto: EPA)
U 7. kolu Primere Atletico Madrid je u gostima rezultatom 2:0 pobijedio Valenciju.

Jorgandžije su nastavile niz bez poraza u ovoj sezoni i sada su neporaženi u devet utakmica u svim takmičenjima ove sezone. Na drugoj strani Valencija je upisala peti ligaški poraz.

Prvo poluvrijeme okončano je bez golova, a najzaslužniji za to je golman Valencije Diego Alves koji je odbranio penal Griezmannu koji sada ima četiri promašena penala od ukupno šest izvedenih u dresu Atletica.

Francuz se iskupio u 63. minuti kada je pogodio za 1:0. Drugi penal Atletico je promašio u 69. minuti kada Alves brani i Gabijev udarac. Konačnih 2:0 u 93. minuti postavlja Gameiro.

Atletico je trenutno prvoplasirani tim tabele sa 15 bodova.

Sinoć je Osasuna na domaćem terenu remizirala sa Las Palmasom (2:2). Golove za Osasunu postigli su Torres (7' penal) i Leon 45+2'), dok su Gomez (57') i Garcia (91') bili strijelci za goste.

Deportivo je u La Coruni sa 2:1 savladao Sporting Gijon. Strijelci su bili Borges (35') i Babel (92') za Deportivo i Alvarez (65') za Gijon.