0

Athletic Bilbao slavio na San Mamesu protiv Espanyola

Athletic Bilbao sada ima niz od šest utakmica bez poraza u Primeri (Foto: EPA)
Athletic Bilbao je na svom San Mamesu sa 2:1 savladao Espanyol u okviru 11. kola Primere. Ovom pobjedom baskijski tim povezao je šest utakmica bez poraza u španskom prvenstvu.

Meč je na sjajan način otvorio krilni napadač Athetic Bilbaoa 21-godišnji Inaki Williams koji je fantastično pogodio u osmoj minuti susreta. Williams je prvim dodirom lopte prebacio dva igrača i poslao loptu iza nemoćnog Paua.

Nakon šest minuta igre u drugo dijelu izjednačenje je donio Perez na asistenciju Sancheza. Ipak, domaći tim nije odustajao i odlično su reagovali, te su u 64. minuti ponovo stigli do vodstva, a kasnije će se ispostaviti, i pobjede preko Raula Garcije.

Rezultati 11. kola Primere:

Las Palmas - Real Sociedad 2:0 (Viera, Araujo) Celta Vigo - Valencia (Fernandez - Paco dva puta, Parejo dva puta, Mustafi) Levante - Deportivo 1:1 (Camarasa - Perez)

Eibar - Getafe 3:1 (Enrich dva puta, Berjon - Rodriguez) Rayo - Granada 2:1 (Guerra dva puta - Babin) Malaga - Betis 0:1 (Castro)