4

Athletic Bilbao s minimalnih 1:0 savladao Villarreal

U pretposljednjem susretu 12. kola španske La Lige Athletic Bilbao je s minimalnih 1:0 savladao Villarreal.

Žuta podmornica je na San Mames stigla sa ciljem da sačuva svoju mrežu netaknutom i osvoji bod, no Segurini igrači nisu u tome uspjeli.

Domaćin je dominirao od početka do kraja meča, a u prvom poluvremenu gosti su se uspješno branili i nije bilo velikih šansi pred njihovim golom.

To se promijenilo u drugom poluvremenu. Već u 53. minuti Williams je asistirao Muniainu koji šutira, ali lopta odlazi za malo pored gola.

Williams je osam minuta kasnije sam odlučio završiti akciju, izašao je sam na Asenja, no pogodio je samo stativu.

Domaćin je do pobjedonosnog gola stigao u 67. minuti kada je najprije Adurizov šut odbranio Asenjo, a na odbijenu loptu je natrčao Garcia i pospremio je u mrežu za 1:0.