0

Athletic Bilbao osramotio Valenciju na Mestalli, minimalna pobjeda Granade nad Deportivom

Valencia je u 27. kolu Primere na domaćem terenu pretpjela težak poraz od Athletic Bilbaoa (3:0).

Tim Garyja Nevillea je tako prekinuo niz od pet vezanih utakmica bez poraza u kojima su zabilježili četiri vezane pobjede, dok je za Athletic ovo tek druga pobjeda u posljednjih šest utakmica u svim takmičenjima.

Golovi su pali tek u posljednjih 20 minuta meča, a prvi gol je postigao Merino u 73. minuti. Četiri minute kasnije Muniain je povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Aduriz u 80. minuti.

Valencia je nakon ovog poraza na 12. mjestu sa 31 bodom, dok je Athletic sedmi sa 38 bodova.

Deportivo La Coruna je na svom Riazoru minalnim rezultatom 1:0 poražen od Granade, a jedini gol na utakmici postigao je El Arabi iz penala u 24. minuti. Domaći tim je meč završio sa deset igrača nakon što je u 94. minuti isključen golman Lux.

Deportivo zauzima 10. mjesto sa 32 boda, a Granada je pretposljednja, na 19. mjestu tabele sa 23 boda.