Atalanta potopila Romu, Denisu asistencija i tri gola

26.2.2012. u 17:00
0
11
0
U okviru 25. kola talijanske Serie A danas je odigrana i utakmica između Atalante i Rome, našeg Miralema Pjanića. Susret je završen rezultatom 4:1 u korist Atalante. Najbolji igrač utakmice je svakako bio Denis iz redova Atalante, postigavši čak tri pogotka i upisavši jednu asistenciju.
Naš reprezentativac Miralem Pjanić je igrao od prve minute. Na stadionu Atleti Azzurri d'Italia Atalanta je povela već u desetoj minuti golom Guida Marilunga, a kod pogotka je asistirao Denis, koji je već devet minuta kasnije uputio loptu u okvir gola protivnika i tako povećao vodstvo Atalante na 2:0. Naš reprezentativac Pjanić je ima nekoliko zapaženih momenata na utakmici. U 34. minuti je uputio loptu prema golu protivnika, ali ju je protivnička odbrana zaustavila. Već dvije minute kasnije njegov saigrač Fabio Borini smanjio je prednost domaćina pa se na odmor otišlo sa 2:1.

Na početku nastavka utakmice, tačnije u 47. minuti Atalanta dolazi do vodstva od 3:1 zahvaljujući ponovo Denisu. Od 54. minute susreta Roma je igrala sa igračem manje, jer je Pablo Daniel Osvaldo zaradio crveni karton. Nešto kasnije Atalanta je to iskoristila te povećala ionako veliku gol razliku. U 66. minuti Denis se ponovo upisuju na listu strijelaca.

Pred kraj utakmice Roma ostaje bez još jednog igrača, Marco Cassetti je "pocrvenio" i napustio utakmicu. Konačan rezultat susreta Atalanta - Roma je bio 4:1.

Serija A, 25. kolo:

Atalanta - Roma 4:1 (Marilungo 10, Denis 19, 47, 66/ Borini 36)
Cagliari - Lecce 1:2 (Larrivey 50/ Muriel 44, Bertolacci 62)
Catania - Novara 3:1 (Bergessio 30, Marchese 47, Gomez 55/ Rubino 84)
Chievo - Cesena 1:0 (Moscardelli 66)
Siena - Palermo 4:1 (Terzi 23 - penal, Bogdani 34, Rossettini 47, Brienza 58/ Budan 12)

1. AC Milan 25 15 6 4 49:22 51
2. Juventus 24 13 11 0 37:15 50
3. Udinese 24 12 6 6 34:22 42