1

Asmir Begović pomogao Stokeu da osvoji bod

Asmir Begović
Golman reprezentacije BiH pomogao je Stoke Cityju da osvoji bod braneći gol od žestokih napada igrača Hulla.

Britanski mediji su na ineternet portalima objavili tekstove pohvale kazavši kako je Begović odbranio i nemoguće pokušaje.

Naš reprezentativac pokazao je svoje umijeće kada je u 9. minuti odbranio gol Maynora Figueroa čija je lopta išla u okvir gola.

Kao dva najteža primjera BBC Sport je izdvojio pokušaj Ahmeda Elmohamadyja u 22. minuti koji je šutirao u desnu stranu gola, te Yannicka Sagboa u 43. minuti koji je pucao oštro s ruba šesnaesterca. No sve je to i još osam pokušaja naš Begović odbranio.

Iako je bilo žestoke borbe s obje strane, nije bilo golova. Utakmica je okončana rezultatom 0:0.

Premierliga, 16. kolo:

Hull - Stoke 0-0 Chelsea - Crystal Palace 2-1 (Torres 16, Ramires 35 / Chamakh 29)

Cardiff - West Bromwich 1-0 (Whittingham 65) Everton - Fulham 4-1 (Osman 18, Coleman 74, Barry 85, Mirallas 90+1 / Berbatov 67-11m) Newcastle - Southampton 1-1 (Gouffran 27 / Rodriguez 65) West Ham - Sunderland 0-0 Manchester City - Arsenal 6-3 (Agüero 14, Negredo 39, Fernandinho 50, 88, David Silva 66, Yaya Toure 90+6-11m / Walcott 31, 63, Mertesacker 90+4)

Redoslijed: 1. Arsenal 35, 2. Chelsea 33, 3. Manchester City 32, 4. Everton 31, 5. Liverpool 30 (-1), 6. Tottenham 27 (-1), 7. Newcastle 27..., 12. Hull 19, 13. Stoke 18...