5

Arsenal u sedmoj minuti sudijske nadoknade ostao bez trijumfa na Anfieldu

Piše: A. D.
Detalj sa večerašnje utakmice (Foto: EPA)
Liverpool i Arsenal remizirali su u 17. kolu Premiershipa, a meč je okončan rezultatom 2:2. Redsi su drugi pogodak postigli sa igračem manje u 97. minuti utakmice.

U finišu prvog poluvremena, u u razmaku od svega dvije minute, publika je vidjela dva pogotka, i to po jedan na obje strane.

Coutinho je bio strijelac za Liverpool u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Slavlje je potrajalo svega dvije minute pošto je u drugoj minuti sudijske nadoknade izjednačio Debuchy, nakon prekida i "glavometa" u kaznenom prostoru domaćina.

U 64. minuti utakmice gosti su poveli 2:1, a strijelac je bio Giroud nakon lijepe akcije i asistencije Cazorle. U samom finišu Borini je zaradio dvije javne opomene, pa su domaći kraj dočekali sa deset igrača.

U 97. minuti konačnih 2:2 postavio je Škrtel na asistenciju Lallane.