Pobijedili Ipswich
0

VIDEO / Arsenal u finalu Carling Cupa

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u finale Carling Cupa, nakon što su u uzvratnoj polufinalnoj utakmici na svom Emiratesu pobijedili Ipswich sa 3-0.

U prvoj utakmici je drugoligaš Ispwich slavio s 1-0, a nade za plasman su nogometaši tog kluba podgrijali nakon prvog poluvremena, u kojem su sačuvali svoju mrežu, iako je Arsenal imao nekoliko dobrih prilika, a Robin van Persie je pogodio i gredu. No, u nastavku su "topnici" opravdali svoj nadimak, te su s tri pogotka osigurali ukupnu pobjedu. Strjielci su bili Nicklas Bendtner, Laurent Koscielny i Cesc Fabregas u rasponu od 61. do 77. minute.

Arsenalov francuski menadžer Arsene Wenger tako je stigao samo na jedan korak od osvajanja klupskog trofeja, prvog nakon šest godina posta. Arsenal je posljednji naslov osvojio 2005. godine, kada je bio pobjednik FA Cupa.

U drugoj uzvratnoj polufinalnoj utakmici u srijedu se sastaju Birmingham i West Ham. Prvi susret dobio je na svom terenu West Ham s 2-1.

Carling Cup, polufinale, uzvratna utakmica:

Arsenal – Ipswich 3-0, prva utakmica 0-1 (Bendtner 61, Koscielny 64, Fabregas 77)