Premiership
0

Arsenal slavio nad Stoke Cityem

Nogometaši Arsenala pobijedili su Stoke City na Britannia Stadiumu 3-1 u posljednjem subotnjem dvoboju 28. kola engleskog prvenstva.

Trenutak utakmice zbio se ipak u 65. minuti, kada je 19-godišnji veznjak Arsenala Aaron Ramsey pretrpio stravičnu povredu gležnja desne noge, koji je puknuo nakon uklizavanja domaćeg stopera Ryana Shawcrossa. Igrači obiju timova u šoku su gledali agoniju mladog Velšanina, dok je Shawcross, izlazeći s travnjaka nakon što mu je sudac pokazao trenutni crveni karton, sam jecao u očaju shvaćajući kakvu je nesreću prouzrokovao.

Povreda je jako podsjetila na katastrofalan lom noge i gležnja koji je prije dvije godine u Birminghamu pretrpio Eduardo.

Pod dojmom užasa iz 65. minute, koji se dogodio pri neodlučenom, 1-1 rezultatu, Arsenal je izborio pobjedu u sudačkoj nadoknadi. Najprije je za 2-1 zabio Fabregas nakon 11-erca koji je Bendtner iznudio napucavši gostujućeg veznjaka Pugha u ruku unutar 16-erca, da bi 3-1 postavio Vermaelen zabivši nakon dodavanja Fabregasa, koji je pak natrčao prvi na loptu nakon što je golman domaćih Sřrensen odbio težak udarac Tomaša Rosickog.

Domaće je u vodstvo doveo Danny Pugh u osmoj minuti. Ne bi to bilo toliko čudno da gol nije pao nakon ubacivanja rukom iz auta Roryja Delapa. Već četvrti put u posljednje dvije sezone Wengerova ekipa na Britanniji prima gol iz Delapovih auta.

Prošle sezone oba su gola na taj način igrači Stokea zabili u 2-1 prvenstvenoj pobjedi, da bi se isti scenarij jednom prilikom ponovio prije mjesec dana u dvoboju FA Cupa, u kojem su domaćini slavili 3-1.

Na 1-1 izjednačio je Nicklas Bendtner u 32. minuti. I taj je put asistirao Fabregas, koji na kontu u 24 ovosezonske premierligaške utakmice ima 13 golova i 16 asistencija.

Eduardo je blizu postizanja gola bio u 87. minuti. Promašio je gol izbliza s desne strane, pucajući lijevom nogom pored bliže vratnice gola.

Arsenal se ovom pobjedom sasvim primaknuo vodećima: Chelseaju na tri boda, Manchester Unitedu na dva.

Premiership, 28. kolo:

Chelsea – Manchester City 2-4 (Lampard 42, 90+1 / Tevez 45, 76-11 m, Bellamy 51, 87) Birmingham City – Wigan 1-0 (McFadden 45 - 11m) Bolton – Wolverhampton 1-0 (Knight 45) Burnley – Portsmouth 1-2 (Paterson 31 / Piquionne 25, Yebda 76 - 11m) Stoke City – Arsenal 1-3 (Pugh 8 / Bendtner 32, Fabregas 90-11m, Vermaelen 90+3)

1. Chelsea FC 28 19 4 5 65-26 +39 61
  2. Manchester United FC 28 19 3 6 66-24 +42 60
  3. Arsenal FC 28 18 4 6 66-31 +35 58
  4. Manchester City FC 27 13 10 4 52-35 +17 49
  5. Tottenham Hotspur FC 27 13 7 7 48-26 +22 46
  6. Liverpool FC 27 13 6 8 43-27 +16 45
  7. Aston Villa FC 26 12 9 5 37-21 +16 45
  8. Birmingham City FC 27 11 7 9 26-28 -2 40