Premiership
0

Arsenal se primakao Manchesteru

Poraz Manchester Uniteda na Goodison Parku sjajno su iskoristili londonski klubovi u 27. kolu Premiershipa. Chelsea za povećanje vodstva, Arsenal za smanjivanje razlike.

Pobjeda 2-0 Chelseaja kod Wolverhamptona ostvarena je u režiji bjelokošćanskog napadača Didiera Drogbe. Sjajni je napadač bio dvostruki strijelac na utakmici s time da je kod prvoga pogotka za gol trebao samo postaviti nogu, dok je za povećanje vodstva iskazao i djelić svog neospornog znanja.

Chelsea je u vodstvo došao nakon probijanja lijeve strane Jurija Žirkova koji je proslijedio loptu na drugu stativu odakle desnom nogom svoj osamnaesti prvenstveni pogodak postiže drugi strijelac engleskog nogometnog prvenstva (vodeći je Manchesterov napadač Wayne Rooney s 21 golom).

Broj svojih prvenstvenih pogodaka Drogba je povećao u 67. minuti, a loptu za gol dodao mu je njegov vratar Petr Cech. Ispucao je češki golman iz ruke loptu sa vrha svog kaznenog prostora, a Drogba ju u punome trku prihvatio, zaobišao istrčalog golmana domaćih Marcusa Hahnemanna i lijevom je nogom gurnuo u mrežu za 2-0.

Na Emirates stadionu je publika vidjela također dva pogotka pogotka, ali na njihovu sreću u mreži gostujuće ekipe , Sunderlanda. Arsenal je slavio 2-0 nakon što je u 27. minuti s pola metra udaljenosti od mreže gostiju nogom ubacivanje Emmanuela Ebouea konkretizirao Nicklas Bendtner.

Isti je igrač desetak minuta ranije uz pomoć jednoga obrambenog igrača gostiju pogodio prečku. Preciznim udarcem s bijele tačke u samom smiraju utakmice Cesc Fabregas postavio je konačan rezultat. Najstrožu kaznu izborio je sam uz prekršaj Fraizera Campbella.

West Ham je s 3-0 bio bolji od Hull Cityja. Nakon uvodne prednosti od 53. su minute igrali i s igračem više nakon što je gostima isključen Fagan (drugi žuti).

Premiership, 27. kolo:

Everton - Manchester United 3-1 (Biljaletdinov 19, Goslin 76, Rodwell 90 / Berbatov 16) Arsenal - Sunderland 2-0 (Bendtner 27, Fabregas 90+1 - 11 m) Wolverhampton - Chelsea 0-2 (Drogba 40, 67) West Ham - Hull City 3-0 (Behrami 3, Cole 59, Faubert 90)

1. Chelsea 27 19 4 4 63-22 +41 61
  2. Manchester United 27 18 3 6 63-24 +39 57
  1. Arsenal 27 17 4 6 63-30 + 33 55
  2. Manchester City 25 12 9 4 48-33 +15 45
  3. Liverpool 26 13 5 8 43-27 +16 44
  4. Tottenham 26 12 7 7 45-26 +19 43
  5. Aston Villa 25 11 9 5 32-19 +13 42
  6. Everton 26 10 8 8 38-37 + 1 38